Monday, 1 April 2019

Is Your Home Storm Season Ready?


Springtime in Oklahoma can be some of the most stressful times for homeowners because of our weather. With the change of season comes high winds, lots of rain, and thunderstorms with lightning and hail. Preparing and protecting homes prevents costly damage from springtime storms.

Roof

The first point of protection for homes is the roof. When a home is not protected by reliable roof material such as shingles, tile, or metal, the wood and other building materials will suffer water damage during Spring weather. A roof leak can go beyond just cosmetic fixes and affect electrical systems. Any electrical compromise is dangerous with the possibility of fire.

It is a good idea to schedule a roof inspection at this time of year. This is the safest plan to evaluate the condition of the roof, with professionals on top of the roof instead of yourself. Even with newer roofs, a professional can look over the roof properly, to make sure there is no prior storm damage. At the very least though, a good look at your roof can be done by you, while outside. If possible, take a look during a windy day to notice any loose shingles. Also, look for any uneven places on the roof.

After a storm, do an inspection on the inside of the ceilings for discoloration or sagging. And during a storm, take a tour of the attic to make sure there are no leaks.

If you find that you have roof damage and would like to have it inspected, be sure to only use a reputable, local, licensed roofing company. It is an Oklahoma law that all roofers are licensed in our state. 


Yard

More protection for your roof and the rest of the home is trimming trees in the yard. High winds can easily propel branches and limbs into a home. Lightning is also very dangerous with trees branches that may be close to the roof line. Trimming these trees will be helpful by clearing safely away from roofs and preventing fire.

Also, the rain can cause other issues in the yard. Inadequate draining and erosion can be not only a mess, but lead to costly damage.

Storage

For further protection against storms, now is the time to clear out storage areas. Storage areas such as garages, attics, barns and sheds are the go-to places for property that can easily be pulled in before a storm, protecting it from damage. Assess these areas and make sure there is plenty of space cleared out for these items. Such items that can be pulled in to storage before damaging hail and wind are cars, patio furniture, pool accessories, toys, and even grills. Utilize your protection space by clearing out unwanted junk and leaving room for these items when needed for storms.

You might find renting a dumpster can help you get your home storm ready.  If your garage or storage shed is too full of unused or unwanted item that you can not get your car in it might be time to consider decluttering. Renting a dumpster now can save you a headache and sense of panic when the storm does arrive. 

3 comments:

 1. Tel Örgü - Panel Çit - Çim Çit - Jiletli Tel
  Çim çit fiyatları yapılarına, kullanılacak uzunluğuna göre çeşitli firmalara göre de değişiklik göstermektedir. Sizler de istediğiniz yapının çevresindeki tel örgülerin üzerine çim çit yaptırmak için ilk etapta fiyat araştırması yapabilirsiniz. Böylelikle çok daha uygun fiyatlara istediğiniz çim çitlere sahip olabilirsiniz
  Panel Çit Neden Tercih Edilmeli
  Panel çitler ilk etapta tel örgü sistemi içerisinde düşünülerek güvenlik amacıyla tercih edilmektedir. Özellikle de büyük şehirlerde bahçeye sahip olan kişilerin bahçe etraflarını panel çit ile kaplatarak dışarıdan yabancı kişilere girişi engellemesi gerekmektedir. Sadece yabancı kişilere karşı değil kedi, köpek gibi hayvanların girişini de kapatarak bu alanı koruması gereken kişiler böylelikle daha rahat edecek olup kendilerini de koruma altına alacaklardır.
  Tel örgü Neden Kullanılmalıdır
  Tel örgüler daha çok güvenliğin sağlanması adına kullanılmaktadır. İç tarafı dış etkenlerden korumak amacıyla tercih edilen tel örgüler bu sayede daha çok alana yayılmakta ve çok fazla alanda tercih edilmektedir. Sizler de tel örgüleri kendinize ait olan tarla, bahçe, garaj, park gibi alanların çevrelerine inşa ederek rahatlıkla kullanabilir, uzun ömürlü olarak kullanma imkanına sahip olup yapılarınızı en iyi şekilde dış etkenlere karşı dirençli tutabilirsiniz.
  Jiletli Tel
  Çoğu zaman çeşitli yapıların çevresine güvenlik önlemlerinin artırılması için belirli sistemler yerleştirilir. Daha güvenli yapıların olması, dışarıdan içeriye yabancı kişilerin ve hayvanların girmesini engellemek amacıyla tel örgü sistemleri içerisinde yer alan jiletli tel tercih edilebilr. Jiletli tel en çok talep edilen yüksek güvenlik önlemleri arasında yer almaktadır. Dikenli tellerin çok yeterli olmadını ya da daha tehlikeli bölgelere daha güvenli tellerin çevrilmesi amacıyla jiletli tellere her zaman için ihtiyaç duyulmaktadır. citbu.com

  ReplyDelete
 2. Tel örgünün kullanım alanı oldukça geniştir. Bahsettiğimiz üzere insanlar kendilerine ait olan çeşitli yapıların çevresini kapatmak ve dışarıdaki yabancılara karşı girişleri engellemek amacıyla tel örgü sistemlerini kullanmaktadır. Tel örgüler bu sayede insanların daha rahat olmasını sağlamakta, güvenli yapılar kazanmasını sağlamakta ve çeşitli avantajlar da sunmaktadır.
  Tel örgü kullanım alanları olarak ise şunları örnek gösterebiliriz:
  • Bahçe çevresi,
  • Tarla çevresi,
  • Okul bahçesi çevresi,
  • Askeri lojman çevreleri,
  • Oyun parkı çevresi,
  • Arazi çevreleri,
  • Sportif faaliyet yapılarının çevresi
  Bu gibi alanlarda oldukça fazla kullanılmakta olan tel örgüler sayesinde insanlar daha güvende ve rahat olabilecek, kendilerini de yine yapılarını en etkili şekilde koruyarak daha çok avantajdan da yararlanacaklardır. Bu kapsamda tel örgü kullanım alanlarının bu denli fazla olması da yine kişilerin çok fazla avantajdan yararlanmasını sağlayacaktır.
  Panel Çit Teli
  Panel çit teli, ilk etapta güvenliğin sağlanması için tercih edilmektedir. Tel fiyatları Günümüzde özellikle de açık alanlarda inşa edilen yapıların çevreleri dışarıdan içeri girilmelere müsait olup çeşitli tehlikelerle de karşı karşıyadır. Panel çit teli daha çok belirttiğimiz üzere köylerde arazi yapılarında, tarlalarda, bahçelerde çevreyi çevrelemek için kullanılmaktadır. Son derece rahat bir kullanım olanağına sahip olup aynı zamanda da insanların daha güvenli bir çevrede olmasını sağlamak amacıyla da tercih edilmektedir.
  Panel çit birçok anlamda avantajlara sahip olup insanların kendilerini güvende hissetmeleri açısından da önemlidir. Nitekim bahçe, tarla gibi yerlerde yetiştirilen ürünlerin dışarıdan yabancı insan veya hayvan gibi canlıların girmesini engeleyecek şekilde dizayn edilmesi gereken panel çitlerin kullanım alanı da çok geniştir. Son derece avantajlı yapılara sahip olan panel çit teli ile birlikte çeşitli alanlarda güvenlik konusunda yeterli donanımlar sağlanabilir.

  ReplyDelete